10 beste inbouw ovens

We hebben 35 inbouw ovens vergeleken op basis van een analyse van 21 datapunten, 7.611 gebruikersbeoordelingen en tests van gerenommeerde instituten. De ranglijst is gebaseerd op data en kan niet tegen betaling worden beïnvloed. We verdienen commissie via affiliate-links, zonder dat dit invloed heeft op de rangschikking.

We verdienen een commissie wanneer er via ons een aankoop wordt gedaan. | Vergelijkingsmethode

Best beoordeelde budgetkeuze

AEG BPB331061B

Inbouw oven
AEG BPB331061B - 1
Cijfer
92/100
Goed

De prijzen van vandaag

Bol.com € 447
Gratis verzending
Bekijk product
Budgetplan.nl € 447
Gratis verzending
Bekijk product
We verdienen een commissie wanneer er via ons een aankoop wordt gedaan.

Resultaten

Best beoordeelde budgetoven
Goede prijs-kwaliteitverhouding: de oven krijgt een hoge beoordeling voor een aantrekkelijke prijs

Voordelen

  • Warmt snel op [1]
  • Gemakkelijk te bedienen [2]
  • Mooi design [2]
  • Stil [2]
  • Betaalbaar [1]

Nadelen

  • De knoppen zijn van plastic (en niet van roestvrij staal) [2]
  • Geen app-bediening [1]

Geschikt voor

De AEG BPB331061B is een goede keuze voor wie een eenvoudige en betaalbare oven wil zonder extra functies zoals app-bediening, stoomfunctie en ingebouwde vleesthermometer.

Korte beschrijving

De AEG BPB331061B is een 60 cm hoge inbouwoven. De oven heeft een inhoud van 72 liter, energieklasse A+, pyrolytische zelfreiniging en een temperatuurbereik van 30 tot 300 °C. Daarmee is hij geschikt voor dagelijks bakken, braden, grillen en het bereiden van pizza’s.

Belangrijkste technologieën en functies

Een van de belangrijkste functies is SurroundCook. Dit is AEG’s heteluchttechnologie, waarbij warme lucht gelijkmatig door de ovenruimte wordt verdeeld. In de praktijk betekent dit dat gerechten gelijkmatiger garen en dat je minder snel last hebt van plekken die te donker of juist te licht blijven.
Daarnaast beschikt de AEG BPB331061B over pyrolyse. Bij deze reinigingsfunctie wordt de oven sterk verhit, waardoor vet en etensresten verbranden tot as. Daarna hoef je de ovenruimte alleen nog maar met een doek schoon te vegen. Dat maakt deze oven veel makkelijker schoon te houden dan modellen zonder automatische reinigingsfunctie.
De oven heeft verder een snelle opwarmfunctie, grill, conventionele warmte, hetelucht, elektronische temperatuurregeling, restwarmte-indicatie, halogeenverlichting en indrukbare bedieningsknoppen met touchbediening. De maximale temperatuur van 300 °C is praktisch voor pizza’s en gerechten waarbij een hoge temperatuur of een korte, hete bereiding gewenst is.

Welke functies ontbreken?

De AEG BPB331061B is geen luxe combi-oven. Hij heeft geen stoomfunctie, geen ingebouwde braadthermometer, geen softclose-deur, geen magnetronfunctie en geen bediening via een app. Dat betekent dat je voor het snel opwarmen van restjes nog steeds een aparte magnetron nodig hebt, dat je vlees niet automatisch op kerntemperatuur kunt laten garen en dat je de oven niet op afstand kunt bedienen of monitoren.
In onze marktanalyse van 2026 heeft 33% van de onderzochte inbouwovens een magnetronfunctie en 33% heeft app-bediening. Op die punten mist de AEG BPB331061B dus functies die bij een minderheid, maar wel een relevante minderheid, van de markt aanwezig zijn. Een ingebouwde kerntemperatuurmeter komt met 6% veel minder vaak voor, waardoor het ontbreken daarvan minder onderscheidend is.

Prestaties vergeleken met de markt

Met 72 liter inhoud is de AEG BPB331061B ruimer dan gemiddeld. In onze marktanalyse ligt het gemiddelde volume van inbouwovens op 67 liter en de mediaan op 71 liter. Deze AEG zit daar dus net boven en biedt genoeg ruimte voor grote ovenschalen, meerdere gerechten of een flinke braadslede.
Ook het energieverbruik is sterk, vooral bij hetelucht. De oven verbruikt 0,69 kWh bij geforceerde convectie, terwijl het gemiddelde in onze marktanalyse 0,84 kWh is. Daarmee behoort hij op dit punt tot de zuinigere modellen. Bij conventionele warmte is het beeld minder sterk: de AEG gebruikt 0,93 kWh, tegenover een marktgemiddelde van 0,91 kWh. Bij normaal heteluchtgebruik is hij dus duidelijk efficiënt, maar bij traditionele boven- en onderwarmte niet beter dan gemiddeld.
De energieklasse A+ is goed, maar niet uitzonderlijk. Volgens onze marktanalyse valt 68% van de inbouwovens in energieklasse A+ en 32% in energieklasse A. De AEG BPB331061B zit dus in de grootste en betere energieklasse, maar onderscheidt zich niet alleen door het label.

Bronnen

[2] Beoordelingen zijn geanalyseerd uit: Coolblue.nl

Specificaties

Energieverbruik
Energieklasse
Energieverbruik (conventioneel) 0,93 kWh
Energieverbruik (geforceerde convectie) 0,69 kWh
Functies
Inhoud 72 L
Reinigingsmethode Pyrolyse
Stoomfunctie Nee
Braadthermometer Nee
Softclose Nee
Magnetron Nee
Bediening via app Nee
Grillfunctie Ja
Min. temperatuur 30 °C
Max. temperatuur 300 °C
Afmetingen
Hoogte 59,4 cm
Breedte 59,4 cm
Diepte 56,9 cm

Best beoordeelde keuze in de middenklasse

Siemens HB776G1B1

Inbouw oven
Siemens HB776G1B1 - 1
Cijfer
96/100
Zeer goed

De prijzen van vandaag

Coolblue.nl € 995
Gratis verzending
Bekijk product
Bol.com € 995
Gratis verzending
Bekijk product
Budgetplan.nl € 995
Gratis verzending
Bekijk product
We verdienen een commissie wanneer er via ons een aankoop wordt gedaan.

Resultaten

Best beoordeelde inbouw oven in standaardformaat
Best beoordeelde inbouw oven in de middenklasse

Voordelen

  • TFT-touchdisplay [1]
  • Airfry-functie [1]
  • Snelle opwarming [2]
  • Gelijkmatige warmteverdeling [2]
  • Veel bruikbare functies [2]

Nadelen

  • Geen stoomfunctie [1]
  • Geen vleesthermometer [1]
  • Geen meegeleverde telescopische rails [1]

Geschikt voor

De Siemens HB776G1B1 is geschikt voor wie een elegante oven in standaardformaat zoekt met touchscreen, pyrolyse en airfry-functie.

Korte beschrijving

De Siemens HB776G1B1 is een hoogwaardige, 60 cm hoge inbouwoven uit de iQ700-serie. Het is een solo-oven met 71 liter inhoud, energieklasse A+, pyrolytische zelfreiniging, bediening via de Home Connect-app en een TFT-touchdisplay. De oven is vooral geschikt voor wie een moderne, ruime en gebruiksvriendelijke oven zoekt met veel automatische functies, maar geen behoefte heeft aan stoom of een ingebouwde magnetron.

Belangrijkste technologieën en functies

Een van de sterkste punten van de Siemens HB776G1B1 is de combinatie van 4D-hetelucht en een inhoud van 71 liter. 4D-hetelucht verdeelt de warme lucht gelijkmatig door de ovenruimte, waardoor je op meerdere niveaus tegelijk kunt bakken met een gelijkmatiger resultaat. In de praktijk is dat handig wanneer je meerdere bakplaten koekjes, broodjes of ovengerechten tegelijk wilt bereiden.
De oven heeft ook activeClean®, Siemens’ pyrolytische reinigingssysteem. Daarbij worden vet en etensresten op zeer hoge temperatuur verbrand tot as, waarna je de ovenruimte alleen nog hoeft schoon te vegen. Daarnaast heeft dit model humidClean Plus, waarbij vuil wordt losgeweekt met verdampend zeepsop. Daardoor heb je zowel een krachtige reinigingsstand voor een grondige schoonmaak als een lichtere reinigingshulp voor tussendoor.
Het TFT-touchdisplay Plus en de touchControl-bediening maken de oven moderner en overzichtelijker dan veel basismodellen. Via het display kies je functies, temperaturen en programma’s intuïtief. De Cooking Assistant helpt bij het vinden van het juiste programma, terwijl cookControl Plus vooraf ingestelde programma’s biedt voor verschillende gerechten.
Verder heeft de Siemens HB776G1B1 Home Connect, waardoor je de oven via een app kunt bedienen en monitoren. Dat is praktisch als je de oven bijvoorbeeld wilt voorverwarmen voordat je in de keuken staat, of een melding wilt krijgen wanneer een programma klaar is. Ook beschikt hij over een AirFry-functie, snel voorverwarmen, grill, pizzastand, boven- en onderwarmte, softclose en een temperatuurbereik van 30 tot 300 °C.

Welke functies ontbreken?

De Siemens HB776G1B1 heeft geen stoomfunctie, geen ingebouwde braadthermometer of kerntemperatuursensor, geen magnetronfunctie en geen standaard meegeleverde telescopische rails. Telescopische rails kunnen achteraf worden toegevoegd, maar zitten dus niet standaard bij dit model.
Dat maakt de oven minder geschikt voor wie vaak met stoom wil bakken of garen, vlees automatisch op kerntemperatuur wil bereiden of één apparaat zoekt dat ook als magnetron dient.

Prestaties vergeleken met de markt

Volgens onze marktanalyse van 2026, gebaseerd op 39 inbouwovens op de Nederlandse markt, heeft de gemiddelde inbouwoven een inhoud van 67 liter en een mediaan van 71 liter. Met 71 liter zit de Siemens HB776G1B1 dus precies op de mediaan en boven het gemiddelde. De oven is ruim genoeg voor grote ovenschalen en meerdere porties, maar niet uitzonderlijk groot binnen de markt.
Het energieverbruik is een duidelijk sterk punt. Bij conventionele warmte verbruikt de Siemens 0,87 kWh, tegenover een marktgemiddelde van 0,91 kWh. Bij hetelucht is het verschil nog groter: de oven verbruikt 0,69 kWh, terwijl onze marktanalyse een gemiddelde van 0,84 kWh laat zien. Omdat 0,69 kWh ook de laagste waarde in de analyse is, behoort deze Siemens bij hetelucht tot de zuinigste modellen in de vergelijking.
De energieklasse A+ is goed, maar niet uniek. In onze marktanalyse valt 68% van de onderzochte inbouwovens in energieklasse A+. De Siemens HB776G1B1 zit dus in de meest voorkomende betere energieklasse, maar onderscheidt zich vooral door zijn lage daadwerkelijke verbruik bij hetelucht.
Ook qua functies zit hij bovengemiddeld. App-bediening komt in onze marktanalyse bij 33% van de inbouwovens voor, terwijl 67% dit niet heeft. De HB776G1B1 behoort dus tot de modernere groep ovens met slimme bediening. De magnetronfunctie ontbreekt, maar dat geldt ook voor 67% van de markt. De ingebouwde kerntemperatuurmeter ontbreekt eveneens, maar die functie is zeldzaam: slechts 6% van de onderzochte modellen heeft die.

Bronnen

[2] Beoordelingen zijn geanalyseerd uit: Siemens-home.bsh-group.com, Coolblue.nl

Specificaties

Energieverbruik
Energieklasse
Energieverbruik (conventioneel) 0,87 kWh
Energieverbruik (geforceerde convectie) 0,69 kWh
Functies
Inhoud 71 L
Reinigingsmethode Pyrolyse
Stoomfunctie Nee
Braadthermometer Nee
Softclose Ja
Magnetron Nee
Bediening via app Ja
Grillfunctie Ja
Min. temperatuur 30 °C
Max. temperatuur 300 °C
Afmetingen
Hoogte 59,5 cm
Breedte 59,4 cm
Diepte 54,8 cm

Best beoordeelde premiumkeuze

Bosch HSG7361B1

Inbouw oven
Bosch HSG7361B1 - 1
Cijfer
96/100
Zeer goed

De prijzen van vandaag

Bol.com € 1.299
Gratis verzending
Bekijk product
Budgetplan.nl € 1.429
Gratis verzending
Bekijk product
Amazon.nl Marketplace v2 € 1.602 Bekijk product
We verdienen een commissie wanneer er via ons een aankoop wordt gedaan.

Resultaten

Best beoordeelde premium inbouw oven

Voordelen

  • Goed werkende app-bediening [2]
  • De stoomfunctie werkt goed [2]
  • Elegant design [2]
  • TFT-touchdisplay [1]
  • De AirFry-functie werkt goed [2]

Nadelen

  • Hoge prijs [1]
  • Geen pyrolyse [1]

Geschikt voor

De Bosch HSG7361B1 is zeer geschikt voor wie een premium oven wil met geavanceerde functies zoals een AirFry-functie en een stoomfunctie.

Korte beschrijving

De Bosch HSG7361B1 is een premium inbouwoven uit de Serie 8 van Bosch. Het is een 60 cm hoge oven met volwaardige stoomfunctie, 71 liter inhoud, energieklasse A+, Home Connect-appbediening, Air Fry-functie en een modern TFT-touchdisplay met digitale bedieningsring. Daarmee is dit model vooral interessant voor wie meer zoekt dan een standaard heteluchtoven en veel waarde hecht aan stoom, slimme bediening en automatische kookondersteuning.

Belangrijkste technologieën en functies

Een van de belangrijkste functies is de volwaardige stoomfunctie. De oven heeft onder meer Steam Plus tot 120 °C, stomen, regenereren, deeg laten rijzen en combinatiestanden waarbij stoom wordt toegevoegd aan 4D-hetelucht, boven- en onderwarmte of circulatiegrill. In de praktijk betekent dit dat je niet alleen kunt bakken en braden, maar ook groenten, vis of rijst met stoom kunt bereiden. Ook kun je tijdens het bakken extra vocht toevoegen aan brood en gebak, waardoor gerechten van buiten krokanter en van binnen sappiger kunnen blijven. De oven heeft ook Steam Boost, waarmee je met één druk op de knop drie minuten extra intensieve stoom toevoegt.
De oven beschikt ook over 4D-hetelucht. Hierbij wordt de warme lucht gelijkmatig door de ovenruimte verdeeld, zodat je meerdere niveaus tegelijk kunt gebruiken. Dit is handig bij het bakken van meerdere bakplaten met broodjes, koekjes of ovengerechten. In combinatie met de 71 liter inhoud maakt dit de oven praktisch voor grotere huishoudens of voor wie vaak meerdere gerechten tegelijk bereidt.
Daarnaast beschikt de Bosch HSG7361B1 over Home Connect. Daarmee kun je de oven via de Home Connect-app bedienen en monitoren. Dat is vooral handig voor het voorverwarmen, het ontvangen van meldingen en het gebruik van extra slimme functies. Bosch noemt daarnaast een Oven Assistant met spraakbesturing en een Cooking Assistant, die helpen om de juiste instellingen voor gerechten te kiezen.
Ook qua bedieningscomfort scoort de oven sterk. Hij heeft een TFT-touchdisplay Plus, Touch Control en een digitale bedieningsring. In dagelijks gebruik maakt dit de bediening overzichtelijker dan bij ovens met alleen draaiknoppen of een klein tekstdisplay. Verder heeft hij Air Fry, snel voorverwarmen, Soft Open en Soft Close, ledverlichting, restwarmte-indicatie, kinderbeveiliging en een CoolTouch-deur met drie glaslagen.
Voor reiniging gebruikt de Bosch HSG7361B1 EcoClean en Cleaning Assistance. EcoClean is een katalytische achterwand die vetdeeltjes helpt afbreken, terwijl Cleaning Assistance vuil losweekt met vocht. Dat maakt schoonmaken gemakkelijker dan bij een volledig handmatig te reinigen oven, maar het is minder krachtig dan pyrolyse.

Welke functies ontbreken?

De Bosch HSG7361B1 heeft geen magnetronfunctie. Dat betekent dat je voor het snel opwarmen van restjes of dranken nog steeds een aparte magnetron nodig hebt. Volgens onze marktanalyse van 2026 heeft 33% van de onderzochte inbouwovens een magnetronfunctie en 67% niet. Het ontbreken van een magnetron is dus gebruikelijk in deze productgroep, maar wel een beperking als je één apparaat zoekt dat oven en magnetron combineert.
Ook een ingebouwde kerntemperatuurmeter ontbreekt. In de korte specificaties vermeldt Bosch dat sensoren niet van toepassing zijn. In de praktijk betekent dit dat je voor vlees of vis zelf een losse thermometer moet gebruiken als je nauwkeurig op kerntemperatuur wilt garen. Volgens onze marktanalyse heeft slechts 6% van de inbouwovens een ingebouwde kerntemperatuurmeter, dus deze functie is zeldzaam, maar bij een premiumoven blijft het wel een gemis.
Daarnaast heeft dit model geen pyrolyse. In plaats daarvan krijg je EcoClean en Cleaning Assistance. Dat is praktischer dan volledig handmatig schoonmaken, maar minder grondig dan pyrolytische zelfreiniging, waarbij vuil op zeer hoge temperatuur tot as wordt verbrand. Ook worden telescopische rails niet standaard meegeleverd.

Prestaties vergeleken met de markt

Met 71 liter inhoud zit de Bosch HSG7361B1 precies op de mediaan in onze marktanalyse. Het gemiddelde volume van de onderzochte inbouwovens is 67 liter, terwijl de mediaan 71 liter is. De Bosch is dus ruimer dan gemiddeld, maar niet uitzonderlijk groot: 71 liter is juist het meest voorkomende volume in de analyse.
Het energieverbruik is een duidelijk sterk punt. De oven verbruikt 0,87 kWh bij boven- en onderwarmte en 0,69 kWh bij hetelucht. In onze marktanalyse ligt het gemiddelde verbruik bij conventionele warmte op 0,91 kWh en de mediaan op 0,89 kWh. Bij hetelucht is het gemiddelde 0,84 kWh en de mediaan 0,87 kWh. De Bosch is dus iets zuiniger dan gemiddeld bij conventionele warmte en zeer zuinig bij hetelucht. De 0,69 kWh bij hetelucht ligt zelfs aan de ondergrens van de gemeten marktspreiding.
De energieklasse A+ is goed, maar niet uniek. In onze marktanalyse valt 68% van de inbouwovens in energieklasse A+. De Bosch HSG7361B1 zit dus in de beste energieklasse die in de analyse daadwerkelijk voorkomt, maar onderscheidt zich vooral door zijn lage verbruik bij hetelucht.

Bronnen

[2] Beoordelingen zijn geanalyseerd uit: Otto.de, Bosch-home.nl

Specificaties

Energieverbruik
Energieklasse
Energieverbruik (conventioneel) 0,87 kWh
Energieverbruik (geforceerde convectie) 0,69 kWh
Functies
Inhoud 71 L
Reinigingsmethode Hydrolyse
Stoomfunctie Ja
Braadthermometer Nee
Softclose Ja
Magnetron Nee
Bediening via app Ja
Grillfunctie Ja
Min. temperatuur 30 °C
Max. temperatuur 250 °C
Afmetingen
Hoogte 59,5 cm
Breedte 59,4 cm
Diepte 54,8 cm
Bijgewerkt:
16 maart 2026

Belangrijkste conclusies uit mijn analyse van ovens

Prijs – goede prijs-kwaliteitverhouding in het middensegment

De prijs van ovens varieert van € 325 voor de goedkoopste tot € 3.204 voor de duurste. Mijn analyse laat zien dat je over het algemeen de beste prijs-kwaliteitverhouding krijgt in het middensegment, terwijl je in het budgetsegment extra goed moet opletten omdat de beoordelingen sterk uiteenlopen. Over het algemeen suggereert mijn analyse dat je de goedkoopste ovens beter kunt vermijden en voorzichtig moet zijn met private-labelmerken. De best beoordeelde budget oven is AEG BPB331061B, de best beoordeelde oven uit het middensegment is Siemens HB776G1B1 en de best beoordeelde premium oven is Bosch HSG7361B1.

Pyrolyse – de populairste zelfreinigingsmethode

Pyrolyse is een populaire zelfreinigende methode. 40% van de ovens heeft pyrolyse. De meeste ovens in het midden- en premiumsegment hebben een pyrolysefunctie. De best beoordeelde budget oven met pyrolyse is AEG BPB331061B.

Inhoud – 71 liter is het meest gebruikelijk

De inhoud van de ovens varieert van 45 liter tot 85 liter. 71 liter is het meest gebruikelijk.

Functies – overweeg de populairste

Functies zijn voor veel gebruikers erg belangrijk. De populairste functies zijn:
  • App-bediening: De best beoordeelde oven met app-bediening is Siemens HB776G1B1.
  • Kerntemperatuurmeter: De best beoordeelde oven met een kerntemperatuurmeter is ATAG CS6692C.
  • Ingebouwde magnetron: De best beoordeelde oven met ingebouwde magnetron is Siemens HM736G1B1.
Merk caret
Eigenschappen caret
filterFilter
( van )
  1. Best beoordeelde keuze in de middenklass…
    1

    Siemens HB776G1B1
    Cijfer
    96/100
    Zeer goed
    Laagste prijs
    Coolblue.nl € 995
    Inbouw oven
    Oven met pyrolyse
    71 Liter inhoud
    ★★★★★
    ★★★★★
    (4,8) 220 reviews
  2. Best beoordeelde premiumkeuze
    2

    Bosch HSG7361B1
    Cijfer
    96/100
    Zeer goed
    Laagste prijs
    Bol.com € 1.299
    Inbouw oven
    71 Liter inhoud
    Bediening via app
    ★★★★★
    ★★★★★
    (4,9) 55 reviews
  3. 3

    Siemens HB734G1B1
    Cijfer
    94/100
    Goed
    Laagste prijs
    Bol.com € 749
    Inbouw oven
    Oven met pyrolyse
    71 Liter inhoud
    ★★★★★
    ★★★★★
    (4,7) 176 reviews
  4. 4

    Bosch HBG7721B1
    Cijfer
    94/100
    Goed
    Laagste prijs
    Budgetplan.nl € 864
    Inbouw oven
    Oven met pyrolyse
    71 Liter inhoud
    ★★★★★
    ★★★★★
    (4,7) 111 reviews
  5. Best beoordeeld met magnetronfunctie
    5

    Siemens HM736G1B1
    Cijfer
    94/100
    Goed
    Laagste prijs
    Budgetplan.nl € 1.197
    Inbouw oven
    Magnetronfunctie
    67 Liter inhoud
    Bediening via app
    ★★★★★
    ★★★★★
    (4,7) 80 reviews
  6. 6

    Siemens CM776GKB1
    Cijfer
    92/100
    Goed
    Laagste prijs
    Bol.com € 1.249
    Inbouw oven
    Oven met pyrolyse
    Magnetronfunctie
    45 Liter inhoud
    ★★★★★
    ★★★★★
    (4,6) 77 reviews
  7. Goede prijs-kwaliteitverhouding
    7

    AEG BPB331061B
    Cijfer
    92/100
    Goed
    Laagste prijs
    Bol.com € 447
    Inbouw oven
    Oven met pyrolyse
    72 Liter inhoud
    ★★★★★
    ★★★★★
    (4,7) 45 reviews
  8. 8

    Bosch HBG578EB7
    Cijfer
    92/100
    Goed
    Laagste prijs
    Expert.nl € 799
    Inbouw oven
    Oven met pyrolyse
    71 Liter inhoud
    ★★★★★
    ★★★★★
    (4,8) 33 reviews
  9. 9

    Siemens VB558C0S0
    Cijfer
    90/100
    Goed
    Laagste prijs
    Bol.com € 1.309
    Inbouw oven
    85 Liter inhoud
    ★★★★★
    ★★★★★
    (4,5) 79 reviews
  10. 10

    ETNA CM450ZT
    Cijfer
    90/100
    Goed
    Laagste prijs
    Bol.com € 719
    Inbouw oven
    Magnetronfunctie
    50 Liter inhoud
    ★★★★★
    ★★★★★
    (4,7) 33 reviews
Bijgewerkt op 28 februari 2026 • Wijzigingen bekijken • Prijzen worden dagelijks bijgewerkt.
Was deze lijst nuttig?

Over de oven-ranglijst

  • Methodologie: De ranglijst is gebaseerd op een uitgebreide analyse van testresultaten, expertbeoordelingen, gebruikersbeoordelingen en andere data. We hebben 21 datapunten verzameld voor elk van de 35 ovens in de ranglijst. Je kunt meer lezen over hoe de score wordt berekend. Als je op zoek bent naar een laboratoriumtest van ovens, raad ik die van consumentenbond.nl aan.
  • Geen verborgen reclame: Je kunt niet betalen voor een plek in onze ranglijst, en we verdienen ook niet meer door het ene model boven het andere aan te bevelen.
  • Updatefrequentie: Ovens worden automatisch uit de lijst verwijderd wanneer ze niet langer verkrijgbaar zijn op de Nederlandse markt. We werken de lijst voortdurend bij met nieuwe ovens.
  • Eerlijke prijzen: Ovens die op dit moment te hoog geprijsd zijn in vergelijking met wat wij een eerlijke prijs vinden, worden lager gerangschikt, zodat je geen oven aanbevolen krijgt die geen goede prijs-kwaliteitverhouding biedt. Alle ovens krijgen een eerlijke prijs toegewezen op basis van prijsontwikkelingen in de tijd en het prijsniveau in de Europese landen waar het model wordt verkocht.
  • Doe een goede aankoop: Als je een goede aankoop wilt doen, let dan op een oven met het label Goede deal, wat aangeeft dat de prijs lager is dan gebruikelijk, of het label Goede prijs, wat aangeeft dat de prijs lager is dan in andere Europese landen.

Bronnen

    [1] Gebaseerd op een data-analyse van de inbouw oven en mijn data-analyse van 39 inbouw ovens per 25 februari 2026.
    [2] Gebaseerd op een analyse van de gebruikersbeoordelingen van de inbouw oven.
    [3] Gebaseerd op persoonlijke ervaring met de oven of met een bijna identiek model.

Vergelijking van de beste inbouw ovens

caret-up caret-down Productinformatie
Siemens HB776G1B1 Bosch HSG7361B1
Siemens HB734G1B1
Naam Siemens HB776G1B1 Bosch HSG7361B1 Siemens HB734G1B1
Cijfer
96
96
94
Reviews
★★★★★
★★★★★
(4.8)
220 reviews
★★★★★
★★★★★
(4.9)
55 reviews
★★★★★
★★★★★
(4.7)
176 reviews
Prijs € 995 € 1.299 € 749
caret-up caret-down Energieverbruik
Energieklasse
Energieverbruik (conventioneel)
0,87 kWh 0,87 kWh 0,87 kWh
Energieverbruik (geforceerde convectie)
0,69 kWh 0,69 kWh 0,69 kWh
caret-up caret-down Functies
Inhoud
71 L 71 L 71 L
Reinigingsmethode
Pyrolyse Hydrolyse Pyrolyse
Stoomfunctie
Braadthermometer
Softclose
Magnetron
Bediening via app
Grillfunctie
Min. temperatuur
30 °C 30 °C 30 °C
Max. temperatuur
300 °C 250 °C 275 °C
caret-up caret-down Afmetingen
Hoogte
59,5 cm 59,5 cm 59,4 cm
Breedte
59,4 cm 59,4 cm 59,5 cm
Diepte
54,8 cm 54,8 cm 54,8 cm

Koopgids voor ovens

Weet u niet zeker welke oven het beste voor u is? In de volgende koopgids kunt u meer te weten komen over waar u op moet letten voordat u een oven koopt.

Een van de Siemens-ovens waar ik persoonlijk ervaring mee heb (Foto: Reoverview)
Een van de Siemens-ovens waar ik persoonlijk ervaring mee heb (Foto: Reoverview)

Een van de Siemens-combi-ovens waar ik persoonlijk ervaring mee heb (Foto: Reoverview)
Een van de Siemens-combi-ovens waar ik persoonlijk ervaring mee heb (Foto: Reoverview)

1

Energielabel

Het energielabel voor ovens
Het energielabel voor ovens

Alle ovens hebben een energielabel met de meest basis specificaties over de oven. Op het energielabel vindt u de volgende informatie:

  • Energieklasse
  • Volume
  • Energieverbruik (zonder gebruik van de heteluchtfunctie)
  • Energieverbruik (met gebruik van de hetelucht)

Het energielabel maakt het gemakkelijker om de belangrijkste specificaties tussen de ovens te vergelijken. Je kunt het energielabel van ovens die in de EU worden verkocht vinden op eprel.ec.europa.eu.

2

Energie-efficiëntie

De energieklasse aangegeven op het energielabel
De energieklasse aangegeven op het energielabel

Op het energielabel vindt u de energieklasse van de oven, variërend van A+++ tot D, waarbij A+++ het beste is.

Energie-efficiëntie is een belangrijke overweging, omdat dit invloed heeft op uw elektriciteitsrekening op lange termijn.

De volgende grafiek toont hoe de energieklasse is verdeeld over de ovens:

A+ (67 %)
A (30 %)
A++ (4 %)

De grafiek laat zien dat 67% van de ovens in energieklasse A+ valt, terwijl 30% in energieklasse A valt.


Slechts een zeer klein deel van de ovens valt in energieklasse A++ of A+++. De best beoordeelde oven in energieklasse A++ of A+++ is AEG BSE782080M.

3

Formaat

Het volume aangegeven op het energielabel
Het volume aangegeven op het energielabel

Houd rekening met de grootte van uw keuken en uw kookbehoeften bij het kiezen van de afmetingen van de oven.

Ovens zijn meestal verkrijgbaar in twee maten: met een nishoogte van 60 cm en met een nishoogte van 45 cm.
Ze meten doorgaans ongeveer 60 cm in breedte en 55–60 cm in diepte.

Een oven met grotere afmetingen heeft natuurlijk ook een groter volume. Het volume van de ovens varieert van 45 tot 85 liter en wordt aangegeven op het energielabel.

Siemens VB558C0S0 is de oven met de grootste capaciteit/inhoud.

De volgende grafiek toont hoe het volume is verdeeld over de ovens:

4

Schoonmaak

Zelfreiniging is een handige functie die beschikbaar is in veel ovens. Het is ontworpen om het schoonmaakproces te vereenvoudigen en de noodzaak voor handmatig schrobben en het gebruik van chemische reinigingsmiddelen te elimineren.

Ovens zijn gebouwd met verschillende zelfreinigende methoden. Dit zijn de meest populaire:

  • Pyrolyse: Dit is de meest populaire zelfreinigende methode. De oven wordt verwarmd tot ongeveer 500 °C, waardoor vetten en restjes worden omgezet in as. De resten kunnen vervolgens eenvoudig worden afgeveegd met een doek.
  • Katalyse: Ovens met katalyse verbranden vet aan de zijkanten van het interieur boven 200 °C. U moet er rekening mee houden dat vet zich nog steeds op sommige plaatsen kan ophopen met deze reinigingsmethode.
  • Stoom: Ovens met stoomreiniging gebruiken stoom om voedselresten en vet los te maken, waardoor ze gemakkelijk kunnen worden afgeveegd.

Je kunt hier meer lezen over de individuele reinigingsprogramma’s.

De volgende grafiek toont de verdeling van de zelfreinigende methode over de ovens.

Pyrolyse (40 %)
Hydrolyse (37 %)
Geen (17 %)
Katalyse (7 %)

Sommige ovens zijn niet uitgerust met een zelfreinigende methode, dus hier moet u de oven zelf schoonmaken.

5

Prijs

De prijzen van ovens kunnen sterk variëren, afhankelijk van verschillende factoren, waaronder merk, functies en grootte.

De onderstaande grafiek laat zien hoe de ovenprijzen zijn verdeeld.

De grafiek laat zien dat de goedkoopste oven (Beko BBIE12000X) € 325 kost, terwijl de duurste € 3.204 kost. Er is dus een zeer groot prijsverschil tussen ovens.

Over het algemeen kunnen ovens worden onderverdeeld in de volgende prijssegmenten:

Budget

AEG BPB331061B
Budget oven(AEG BPB331061B)

In het budgetsegment vind je zowel private label-ovens als budgetmodellen van bekende merken zoals Bosch, Siemens en AEG.

Mijn analyse laat zien dat je extra goed moet opletten bij het kiezen van een oven in dit prijssegment, omdat de beoordelingen sterk uiteenlopen. Over het algemeen hebben gebruikers het gevoel dat ze in het budgetsegment minder waar voor hun geld krijgen dan in het middensegment en het premiumsegment. Toch zijn er nog steeds budgetmodellen die goede reviews krijgen. Wees vooral voorzichtig als je een private label-oven overweegt, omdat deze over het algemeen slechter presteren dan budgetmodellen van de gevestigde merken.

Budgetovens worden doorgaans gekenmerkt door een zeer eenvoudig display, minder gelijkmatige warmteverdeling, minder functies (zoals geen kerntemperatuurmeter of app-bediening) en vaak geen pyrolyse.

De best beoordeelde budget oven is AEG BPB331061B.

Middensegment

Siemens HB776G1B1
Oven uit het middensegment (Siemens HB776G1B1)

In het middensegment krijg je doorgaans een gelijkmatigere warmteverdeling en meer functies, zoals pyrolyse en app-bediening. Het display is vaak beter en het ontwerp oogt meer premium dan in het budgetsegment.

Mijn analyse laat zien dat het middensegment een zeer goede prijs-kwaliteitverhouding biedt, en over het algemeen zijn gebruikers tevreden met ovens in deze prijsklasse.

De best beoordeelde oven uit het middensegment is Siemens HB776G1B1.

Premium

Bosch HSG7361B1
Premium oven (Bosch HSG7361B1)

In het premiumsegment krijg je ovens met een exclusiever ontwerp en doorgaans een kleurendisplay. Ze zijn tijdens gebruik vaak stiller en hebben over het algemeen een hogere bouwkwaliteit, wat meestal resulteert in een langere levensduur.

Ovens in het premiumsegment hebben meestal pyrolyse, app-bediening, een kerntemperatuurmeter, slimme programma’s en vaak ook een stoomfunctie.

Mijn analyse laat zien dat het premiumsegment over het algemeen een goede prijs-kwaliteitverhouding biedt, maar voor veel mensen zal een oven uit het middensegment meer dan voldoende zijn.

De best beoordeelde premium oven is Bosch HSG7361B1.

Vergelijking van prijssegmenten

De onderstaande grafiek vergelijkt beoordelingen en prijzen van ovens in de verschillende prijssegmenten.

De grafiek laat zien dat ovens in het midden- en premiumsegment over het algemeen goede beoordelingen krijgen, terwijl de beoordelingen in het budgetsegment sterk uiteenlopen. Dat betekent dat je voorzichtiger moet zijn bij het kiezen van een oven in het budgetsegment.

6

Functies

Hier zijn enkele populaire functies waar je op kunt letten bij het kiezen van een oven:

Kerntemperatuurmeter

Een oven met ingebouwde kerntemperatuurmeter heeft een sonde die je in het voedsel steekt – meestal in het midden van het vlees, waar de kerntemperatuur het laagst is. De thermometer is verbonden met het bedieningssysteem van de oven en meet continu de kerntemperatuur tijdens het koken. Het is een populaire functie, vooral te vinden in geavanceerde ovens.

Wanneer de gewenste temperatuur is bereikt, kan de oven:

  • Een geluidssignaal of melding geven,
  • Automatisch uitschakelen, of
  • Overschakelen naar een “warmhoud”-functie.

Hoe werkt het?

  • Steek de thermometer in het voedsel (bijv. het midden van een braadstuk).
  • Selecteer de gewenste kerntemperatuur op het display van de oven (bijv. 58 °C).
  • De oven bewaakt de temperatuur en stopt of geeft een melding zodra het doel is bereikt.

Pyrolyse

Een pyrolyse-oven is een zelfreinigende oven die zichzelf tot ongeveer 450–500 °C verhit om vet, etensresten en vuil te verbranden tot as. Na het programma veeg je de as eenvoudig weg met een doek – zonder schoonmaakmiddelen.

Hoe werkt het?

  1. Selecteer “Pyrolyse” op het display van de oven.
  2. De oven vergrendelt automatisch de deur (veiligheidsfunctie).
  3. Hij verhit tot een extreem hoge temperatuur gedurende ongeveer 1,5–3 uur, afhankelijk van het programma.
  4. Vuil en etensresten veranderen in as.
  5. Na afkoeling veeg je de bodem eenvoudig schoon met een vochtige doek.

Magnetronfunctie

Een oven met magnetronfunctie combineert het snelle verwarmen van een magnetron met de veelzijdigheid van een gewone oven. Dit bespaart ruimte en tijd in de keuken, vooral in kleinere woningen. Je kunt bakken, braden, opwarmen en ontdooien – allemaal in één apparaat. Perfect voor wie flexibiliteit wil zonder in te leveren op functionaliteit.

Ovens met magnetronfunctie zijn doorgaans veel duurder dan ovens zonder.

App-bediening

Ovens met app-bediening, ook wel slimme ovens genoemd, stellen je in staat om de oven te bedienen en te controleren via een app op je telefoon of tablet. Via de app kun je meestal:

  • De oven aan- en uitzetten
  • Programma’s en temperatuur instellen
  • Meldingen ontvangen (bijv. wanneer het eten klaar is)
  • De resterende kooktijd bekijken
  • Recepten openen en instellingen automatisch overzetten

Stoomfunctie

Een oven met stoomfunctie kan stoom toevoegen tijdens het bakken of braden. De stoom zorgt voor een betere garing doordat het voedsel van binnen sappig blijft en van buiten krokant wordt. Sommige modellen bieden pure stoom, andere combineren stoom met hetelucht of grillfuncties.

Hoe werkt het?

  • De oven heeft een ingebouwd waterreservoir of directe wateraansluiting.
  • Wanneer je de stoomfunctie selecteert, wordt het water verwarmd en wordt de stoom in de ovenruimte verspreid.
  • Je kunt de hoeveelheid en intensiteit van de stoom aanpassen – afhankelijk van het gerecht en de instelling.
7

Welk ovenmerk is het beste?

Welk ovenmerk is de beste keuze voor jou?

Er zijn veel populaire ovenmerken die ovens van hoge kwaliteit produceren, waaronder Bosch, Miele, AEG, Siemens en meer.

Sommige merken richten zich op betaalbare modellen, andere op het premiumsegment (zoals Miele), terwijl sommige — zoals Siemens — een breed assortiment aanbieden voor verschillende behoeften.

In de onderstaande ranglijst hebben we verschillende ovenmerken met elkaar vergeleken. De lijst toont de gemiddelde score die elk merk heeft behaald in onze evaluatie.

Positie Merk Cijfer
1 Bosch
93
2 Siemens
92
3 Etna
87
4 Samsung
80

De ranglijst laat zien dat Bosch het merk is met de hoogste gemiddelde score.

Alleen merken met minimaal 2 modellen die in onze vergelijking zijn opgenomen, zijn in de lijst opgenomen.

In de onderstaande grafiek krijg je inzicht in hoe de gemiddelde prijs verdeeld is over de verschillende merken:

De grafiek laat zien dat het ovenmerk met de hoogste gemiddelde prijs over zijn modellen Bosch is, met een prijs van € 1.307, terwijl het goedkoopste ovenmerk Samsung is.

Bronnen

Externe tests (5)

Test van 11 ovens, getest in 2023.
Editie: 239
Gepubliceerd: 3/2023
11 getest
11 ovens getest in 2023.
Editie: 3/2023
Gepubliceerd: 2/2023
11 getest
1e plaats in test
"Goed"
"Beste uit de Test"
Denmark

Tænk

Test van 7 ovens.
Editie: 223
Gepubliceerd: 8/2021
7 getest

Bronnen van gebruikersbeoordelingen (13)

De gebruikersbeoordelingen in deze productcategorie zijn verzameld uit de volgende bronnen. Hieronder kunt u statistische gegevens voor elke bron bekijken.

Aantal producten: 9
Aantal reviews: 3.140
Gem. score (gewogen): 4,5/5
Mediaanscore (ongewogen): 4,4/5
4,5
★★★★★
★★★★★
3.140 reviews
Aantal producten: 10
Aantal reviews: 549
Gem. score (gewogen): 4,6/5
Mediaanscore (ongewogen): 4,7/5
4,6
★★★★★
★★★★★
549 reviews
Aantal producten: 9
Aantal reviews: 501
Gem. score (gewogen): 4,7/5
Mediaanscore (ongewogen): 4,4/5
4,7
★★★★★
★★★★★
501 reviews

Bronnen van expertbeoordelingen (1)

De expertbeoordelingen in deze productcategorie zijn verzameld uit de volgende bronnen. Hieronder kunt u statistische gegevens voor elke bron bekijken.

Aantal producten: 1
Gem. score: 4,6/5
Mediaanscore: 4,6/5
4,6
★★★★★
★★★★★
1 review
de-DE da-DK sv-SE
Klaus Bachmann
Klaus Bachmann

Auteur en maker

Klaus Bachmann is een expert in huishoudelijke apparaten en elektronica. Hij heeft een achtergrond als ingenieur en is verantwoordelijk voor het vaststellen van de teststandaarden en beoordelingscriteria die worden gebruikt om producten te evalueren.

Hij heeft een breed scala aan producttypen getest, waaronder robotstofzuigers, baardtrimmers, haartrimmers en kruimeldieven.

Klaus heeft een sterke voorkeur voor data en baseert zijn aanbevelingen op verifieerbare informatie, zoals gebruikersbeoordelingen, gestandaardiseerde tests en prijsdata. Voor hem draait een goede aankoop niet alleen om kwaliteit en testresultaten, maar ook om “waar voor je geld”. Daarom spelen prijs, prijstrends en internationale prijsverschillen ook een belangrijke rol bij het beoordelen of een product een goede koop is—iets wat terug te zien is in de vergelijkingen.

Organisatie

Reoverview.nl
Backb ApS
CVR: 35647430
H.P. Hanssens vej 18
6400 Sønderborg
Denemarken

Onze belofte aan jou

Wij raden het best beoordeelde product aan — niet het product dat ons de hoogste commissie oplevert
Bij elk product kun je precies zien waarop de beoordeling is gebaseerd
Wij accepteren geen gratis producten
Onze beoordelingen zijn gebaseerd op reviews, testresultaten en data-analyse
Kort over Reoverview.nl
Reoverview.nl helpt consumenten bij het vinden van de beste producten door gebruikersbeoordelingen, expertbeoordelingen, testresultaten, data-analyse en eigen ervaring te combineren.
Data, grafieken en afbeeldingen mogen vrij worden gebruikt, zolang Reoverview.nl als bron wordt vermeld.
Zo verdienen wij geld: Reoverview.nl verdient geld wanneer gebruikers via links op de site doorklikken naar webwinkels en vervolgens een aankoop doen. Dat heeft geen invloed op onze beoordelingen of rangschikkingen.